Значення статуетки Хотея за фен-шуй
Статуетка Хотея — лисого товстуна, який сміється, з великим мішком за плечима — прикрашає багато будинків. Говорять, товстун приносить їх хазяям удачу і гроші, і навіть виконує бажання.
Полотняний мішок Хотея
Прототип Хотея — китайський монах-даос, який жив в епоху династії Лян (10 ст.), що віддавав перевагу над монастирськими стінами шумним зборищам в шинках, на базарах і площах. Звали ченця Цици. Єдиним надбанням його були проста сучкувата палиця та полотняний мішок для подаяння, який, завдяки веселій вдачі ченця і його вмінню передбачати погоду (а древні китайці цінували цей дар понад усе на світі!), не був ніколи порожній. Від цього мішка Цици і отримав своє прізвисько — Хотей (у перекладі «полотняний мішок»).
Втім, можливо, справа була не в мішку за спиною, а у величезному животі ченця, який стирчав з-під чернечої ряси і нагадував хотей. У ньому-то, за пізнішим переказом, зосередилися всі блага світу. Проте веселих ченців в Давньому Китаї було багато, історія ж зберегла одного Цици, та ще і зробила одним із семи богів щастя! Можливо, світло на цю загадку прол’є натальна карта ченця.
Натальна карта Хотея
Цици народився 25 квітня 907 року, в той момент, коли Сонце і місяць знаходилися в Тільці — поєднання на рідкість вдале, яке обіцяє неймовірну життєву енергію. Не менш важлива позиція Меркурія, покровителя (окрім усього іншого) мандрівників-бродяг і авантюристів. Так от, в натальній карті Цици Меркурій розташувався в Овні, в 9-му будинку — в дуже потужній позиції. В Овні ж, в тому ж 9 будинку, перебувала і Венера, що в рази збільшувало вплив Меркурія. Це і стало основою тієї великої сили Хотея, яка і понині здатна принаджувати гроші! Юпітер (планета потужності і влади) в космограмі Цици «оселився» хоч і в сильній 11 позицій, але дію мав амбивалентну, бо знаходився у Близнюках і тому як би роздвоївся. Це, в даному випадку, було лише на користь Хотею. Сатурн (хранитель традицій) у Льві визначив історичну значущість пригод Цици, Уран в Діві вберіг від нещасть, а вкрай слабкий Марс у Водолії позбавив агресивності.
Отже, Цици ходив по ярмарках і розважав народ правдивими пророцтвами погоди (тут, поза сумнівом, позначилося вдале поєднання Сонця з місяцем в Тільці, сприятливе для пророків і метеорологів). Отримані подаяння чернець негайно роздавав дітям і іншим немічним. Але, незважаючи на це, мішок ніколи не пустів! Дивно і те, що ніхто не помічав за Цици великої пристрасті до їжі, проте його живіт (за дзенськими канонами — вмістилище душі) все ріс і ріс! Вчення Будди Гаутами чернець проповідував дуже оригінально. Коли його запитували, в чому суть Вчення (Дзен), він з розмаху кидав свій мішок на землю і крокував геть. На питання про те, що таке реалізація Дзен (життєва мета, сенс буття), він клав мішок на плечі і з щасливою посмішкою віддалявся…
До 50 років Цици досяг просвітлення — і… почав сміятися! Він беззвучно здригався увісні, сміявся в дорозі, приходив на людні площі і реготав на повний голос — то була його нова проповідь буддизму. Він катався по землі, бився в конвульсіях, заражаючи сміхом усіх навкруги. «Хвилі» сміху поступово охоплювали все населення сіл. Коли, вдосталь насміявшись, він йшов, на селище спадали спокій, благодать і щастя. Так наш герой просміявся ще 30 років, мандруючи по селищах, і, так само безтурботно сміючись, відправився у світ інший. На той час вже ніхто не пам’ятав його істинного імені — всі називали весельчака Хотеєм. Через 200 років його ототожнили з восьмим втіленням Будди — Буддою Майтрейі. А ще через 300 він став сьомим богом щастя.
Куди поставити Хотея (Будду, що сміється)
У 17 столітті культ Хотея досяг японських берегів, де чернець не лише набув сучасного і звичного нам образу, а й став символом щастя і багатства. Повернувшись з Японії на свою історичну батьківщину, Китай, Хотей перетворився на домашній талісман, фігурку, яка була зобов’язана прикрашати будь-яке житло.
Класичне розміщення Хотея — в передпокої, біля вхідних дверей. Вважається, що, знаходячись на цьому місці, Хотей приносить шану і повагу хазяїну будинку. Розташований в центрі вітальні, сидячий на монетах, Хотей дарує ‘багатства. Якщо Хотей тримає в руці бамбук і стоїть в секторі здоров’я (на сході), то зціляє від хвороб. А зображення ченця з перлиною нагороджує хазяїв будинку розумом і кмітливістю, життєвою мудрістю і гарною пам’яттю.