Що викинути перед Новим роком, або як навести порядок у домі перед святами
Перед Новим роком треба навести порядок не лише в голові, а й вдома. У кожній квартирі знайдуться речі, які так і чекають свого часу. Але він навряд чи коли-небудь настане. Одна пара лиж, зламана кавоварка, старі капці. І все це викидається на балкон, який вже через пару років стає камерою схову непотрібних речей. А іноді увесь цей мотлох не поміщається і на балконі. Тоді хазяї починають складувати речі в кімнатах. Безлад відразу помічають гості, а «замилений» погляд хазяїна квартири цього не бачить.
З чого почати розбір завалу
Розпочинайте зі збору однотипних речей, наприклад, старий верхній одяг. Сильно поношені речі краще викинути, а якщо ж куртка у гарному стані, віддайте кому-небудь, віднесіть в комісіонку.
Можна ще розбирати завали по зонах, наприклад, сьогодні на балконі, завтра на кухні. Але так можна застрягти в одній зоні, наприклад, в шафі, приміряючи старі сукні і вдаючись до спогадів. Якщо вирішили викинути, не відступайте від наміченого.
Для прибирання вам знадобиться відро з водою (почистили кут і відразу ж там усе помити), сміттєві пакети, коробка для корисних знахідок (в процесі розбору завалу можна знайти гарні речі, про існування яких ви давно забули), пилосос, ганчірочка для протирання пилу, бруду.
Що викинути
Передпокій
Чого тільки тут немає. Це й старі газети, і рвані куртки, і поношене взуття, і висохлі банки кремів від взуття. Загляньте ще на полички і в скриньки. Тут теж можна знайти багато цікавого і непотрібного. Безжально викидайте увесь цей мотлох.
Дитяча кімната
Викидаються зламані іграшки, дитячі малюнки (якщо з якимсь малюнком пов’язані особливі спогади, то, звичайно ж, його треба залишити), усохлі фломастери, старі ручки і олівці, рваний пенал.
У список зайвих речей потрапляє все зламане і непотрібне.
Кухня
Тут кожна жінка проводить багато часу, намагаючись здивувати домочадців своїми кулінарними здібностями. Після сімейної вечері періодично з’являються надколоті тарілки, кухлі. Відразу ж прибирайте їх. Пити з них незручно і небезпечно, оскільки можна поранитися, та і на стіл перед гостями такий посуд не поставиш.
Позбавляйтеся і від зламаної техніки, якщо її не виходить полагодити. Навіщо вам неробоча мікрохвильова піч. Краще попросить чоловіка подарувати нову техніку.
Купили нову мультиварку, а стара просто припадає пилом? Віддайте її кому-небудь або продайте.
Не підлягають зберіганню старі губки, ганчірки, змилки, вживані поліетиленові пакети. Усе це може стати причиною неприємного запаху. Чи що ще гірше — з’являться «непрохані» гості, наприклад, таргани, мухи, клопи.
Зробіть ревізію в холодильнику. Тут зберігаються не лише продукти харчування, але й ліки. Якщо у них вийшов термін, то їх точно треба прибрати. Під час хвороби такі медикаменти навряд чи допоможуть, а ось зашкодити зможуть.
Викиньте вицвілі кухонні рушники, витерті фартухи. Купіть краще нові. Підніметься не лише настрій, але і апетит.
Шафи
Саме тут можна знайти і стару блузу, про яку ви вже забули, і майже нову спідницю, яка куплена на розпродажі. Якщо впродовж трьох років ви жодного разу не надівали сукню, то потім вам навряд чи захочеться носити таку старизну. Мода вже вийшла, та і колір не подобається. Звільняйте свою шафу для нових речей. А свій старий одяг викиньте, віддайте кому-небудь.
Є речі, яким точне не місце в шафі. Це рвані шкарпетки, синтетична білизна, кофти з катишками, запрані сорочки. Від усього цього треба терміново позбавлятися.
Стара постільна білизна навряд чи додасть романтикові в стосунках, тому подаруйте старим покривалам «друге життя» (можна зшити з них ганчірки) або просто викидайте.
Зробіть ревізію і на своїй полиці з косметикою. Навіщо вам усохла туш, крем з сумнівним терміном придатності чи зламана помада. Прибирайте все це без жалю. Від поганої косметики псується шкіра, та ще може виникнути й алергія.
Старі намиста, сережки, і іншу, давно куплену біжутерію, викидайте. Елегантною і красивою з ними ви навряд чи будете.
Ванна
Засохлий тюбик зубної пасти, флакон із залишком шампуню, порожні тари рідкого мила. І цей список ще не повний. Відправляйте у відро для сміття непотрібну побутову хімію. У ванні волого, тому зберігати тут пральний порошок (у картонній коробці він швидко зіпсується) або тверде мило (воно розм’якшиться) не зовсім доречно. За межами туалету і ванної кімнати має бути все те, що заважає наводити гігієну і чистоту в будинку.
Що ще
Якщо після наведення ладу на душі все одно неспокійно, придивіться до свого дому. Вам не подобається люстра в передпокої, оскільки вона ніяк не поєднується з шпалерами? Навіть якщо її вам подарувала близька людина, зніміть і повісьте ту, яка до душі. А стару люстру просто віддайте сусідці або подрузі.
Звичайно ж, не варто викидати антикваріат. З роками він тільки дорожчає. Головне, щоб в антикваріат не потрапила поношена куртка або старі валянки.
Залиште і гарний дитячий одяг. Його можна передарувати або просто віддати родичам.
Під заборону потрапляють і ті речі, з якими у вас пов’язані приємні спогади. Можливо, ви ними ніколи не користуватиметься, але сам факт того, що вони існують, вже гріє вас. Якщо вони нагадують вам про найщасливіші хвилини, то залиште їх. Почистіть або виперіть їх і акуратно покладіть на своє місце.