Сервірування новорічного столу

Сервірування новорічного столу

Новий рік — одне з найважливіших свят у році. Саме тому хочеться, щоб в цей день все було яскравим і створювало святкову атмосферу. Дуже важливу роль в організації новорічного торжества грає декор будинку, підбір одягу або маскарадних костюмів, розважальна програма і, звичайно ж, зовнішній вигляд святкового столу.
Застілля в честь Нового року триватимуть, як правило, досить довго, адже більшу частину свого часу люди проводять саме за столом.

Сервірування новорічного столу

Одним з важливих елементів новорічного свята, звичайно ж, є красиво сервірований стіл. Тому цілком закономірно, що святкова сервіровка новорічного столу вимагає чимало сил і фантазії господині дому.
Повторити побачену десь сервіровку, практично неможливо. Навіть сама господиня не завжди зможе повторити свої ж творіння.

Так як сервірувати стіл на Новий рік?

Посуд для новорічного святкового столу

Якщо не враховувати саме наповнення новорічного столу (тобто святкових страв), посуд, за допомогою якої буде виконана сервіровка столу на Новий рік, виходить на перший план. Можна купити новий посуд для свята, а можна скористатися вже існуючим сервізом. Тільки обов’язково за пару днів до свята переконайтеся в його цілісності.
Весь посуд повинен поєднуватися між собою і бути виконаний в єдиному стилі.

Розстановка посуду на новорічному столі

Для кожного гостя необхідно поставити на стіл дрібну столову тарілку, на неї зверху ставиться закусочна тарілка. Ніж кладеться праворуч, гострою стороною до тарілки. Вилка, відповідно, ліворуч, увігнутою стороною догори. Склянки і чарки ставлять перед тарілкою в такому порядку: келих для мінеральної води, келих для шампанського, бокал для вина, чарка для міцних напоїв. Серветка кладеться під віделку, а на тарілки зверху — будь-як гарно згорнуті вишукані тканині серветки, які гості кладуть потім собі на коліна, щоб раптом не забруднити святкове вбрання

Скатертина

Важлива деталь новорічного столу — скатертина. Вона повинна бути святковою, щоб відповідати урочистій атмосфері. Якщо декор столу припускає класичний стиль, то краще обійтися вишуканою білою скатертиною з якісної тканини. Скатертина грає не останню роль в сервіровці столу до Нового року. Дозвольте вам дати кілька порад про те, як її підібрати. Сервірувати новорічний стіл можна на однотонній скатертині (часто білого, червоного або золотистого кольору), на скатертині з новорічним малюнком, або взагалі без скатертини. У червоний рік скатертина повинна бути червоною, помаранчевою, кораловою, золотистою, сріблястою і т.п. Гарним варіантом буде біла скатертина з червоними серветками!
Ще одна ідея для покриття столу — штучний сніг. Можна на стіл розпорошити штучний сніг з балончика, а після новорічної ночі попросту його викинути. На штучному снігу будуть чудово виглядати ялинові гілочки, іграшки, свічки. Така задумка хороша своєю оригінальністю.

Центральна композиція

Існує два варіанти оформлення центральної композиції.

Перший варіант — блюдо. Звичайно ж, не варто робити основний акцент на салаті «Олів’є». Це повинно бути оригінальна і коронна страва господині.
Другий варіант — прикраса. Можна купити готову новорічну композицію для столу в магазині, або ж зробити її самостійно. Що можна включити в таку саморобку? Та все що завгодно. Гілочки ялини, шишки, ялинкові іграшки, сніговики, свічки, штучний сніг, серпантин та багато іншої новорічної атрибутики.

Свічки на новорічному столі

В Новий рік і без свічок? Та вона Вас і не помітить. Для сервірування столу на Новий рік  краще використовувати спеціальні новорічні свічки. За відсутністю таких, можна задекорувати звичайні свічки. Використовуйте атласні стрічки, намистинки, серпантин. Або ж можна звичайну свічку поставити в декоративний свічник. Свічки краще використовувати стійкі і не високі, вони більш безпечні, не варто ставити на стіл занадто багато свічок, так вони можуть заважати гостям, можна обійтися одним чи декількома красивими свічниками. Свічки можна красиво задекорувати, особливо ефектно вони виглядають в комбінації з ялиновими гілками.

Серветки на новорічному столі

Для сервірування столу до Нового року цілком підійдуть і паперові серветки. Тим більше, що вони зараз випускаються всіляких кольорів і розмірів, а також є досить міцними навіть при намоканні. Підбирайте такі серветки, щоб вони контрастно виглядали на вашій скатертині.

Прикраси новорічного столу

Розставте по всьому столу маленькі новорічні фігурки (Дід Мороз, Сніговик, ялинка і т. д.). Вони додадуть особливого шарму вашому святу.
Традиційні прикраси — соснові і ялинкові гілки, ялинкові іграшки, стрічки, дзвіночки — найпростіший спосіб сервіровки новорічного столу. Для більш нетривіальною зустрічі Нового року доведеться використовувати інші засоби. Які? Зараз дізнаєтеся.

Колір сервіровки столу

Значну роль у новорічній сервіровці грає колір. Білий колір — класика жанру. Біла скатертина і кришталь — класичні символи довгоочікуваного першого снігу і приходу зими. Золоті стрічки, білі тканинні чохли, пляшки шампанського — символізують багатство і сімейний достаток. Свічки і серветки пастельних тонів розбавляють крижану холодність білого кольору ніжністю і теплом.
Для сервіровки новорічного столу ви можете вибрати будь-яку колірну гамму, головне — не відступати від неї навіть у дрібницях.

Сервірування новорічного столу. Як сервірувати стіл на Новий рік?

Повернутися на сторінку Все про Новий рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *