Сценарій свята «Великодня» для дошкільників старших груп. Сценарій свята в дошкільному навчальному закладі
На сцену виходить ведуча і дітки. Дітки вишиковуються півколом за ведучою.
Ведуча:
Христос Воскрес!
Всі з залу:
Воістину Воскрес!!!
Ведуча:
І от саме з цього приводу ми і будемо сьогодні веселитися! (звертається до дітей) Хто знає — який атрибут Воскресіння Христового є неодмінним?
Дітки:
Писанки!!!
Ведуча:
Правильно! А хто знає чому? (всі мовчать) А тому, що яєчко, то є символ вічності. Все йде по колу і все йде у вічність. А ще воно кругле і схоже на … Нумо, допоможіть мені, які предмети бувають круглі?
Дітки:
Сонечко!!! … Яблучко!!! … Наша планета!!!
Ведуча:
Ох, які ви молодці! Ну як ви знаєте так багато круглих предметів, тоді я пропоную вам конкурс!
Конкурс 1
«Робимо писанки»
Дітки діляться на дві команди. Кожній дитинці видається по вареному яєчку. На одному з двох столів (тобто на столі однієї з команд) стоїть скляночка з водою, на другому столі — фарби (гуаш). На обох столах мають знаходитись: підставочки для яєчок (це можуть бути пластмасові кришечки від газованих напоїв) по кількості учнів і пензлики (теж по кількості учнів).
За командою ведучої, дітки мають розфарбувати яєчка (зробити писанки). Але!!! Якщо це команда, в якої на столі стоїть тільки скляночка з водою, а фарб немає, вони мають змочити пензлики і бігти до сусіднього столу за фарбою. І так само ті дітки, а яких на столі тільки фарби, мають бігти до сусіднього столу, де є водичка, щоб змочити пензлики.
Перемагає та команда, яка впорається з розфарбовуванням яєць першою. Тобто не просто закінчить роботу, а всі дітки з команди поставлять свої яєчки на підставочки на СВОЄМУ столі!
Пропоную зробити ще один приз — за найоригінальшу писанку. Призом можуть бути різні солодощі, адже Великдень дуже смачне свято, бо є виходом з посту.
Ведуча:
Ох які ви молодці! Щоправда, всі заляпались фарбами, зате які щасливі! Ну що ж, поки наші писанки сохнуть, чекаючи на наступний конкурс. Я пропоную зіграти в гру у пасочки! Адже пасочки — так само є невід’ємним атрибутом Великодня. Хто знає, що входить до Великодніх пасок?
Дітки:
Борошно…. Яйця… Цукор…
Ведуча:
Оце так молодці! Але потім, коли ми змішуємо всі інгредієнти, куди ми ставимо пасочку?…
Дітки:
В пічку!!!
Ведуча:
Вірно! Та оскільки пічка в нас на садочок (школу) одна, а борошно вам давати небезпечно, бо ви вже вимазалися фарбами, то вам зараз тільки борошна і не вистачає! 🙂 Тому я принесла несправжнє борошно — тобто пісок. А пічками стануть наші столи. І пропоную вам заграти в гру у пасочки!
Конкурс 2
«Гра в пасочки»
Дві команди. Два столи (то є пічки). Два відра з вологим піском (вони мають стояти за 5 кроків від столів). Дві пасочки (по одні на кожну команду).
Правила: За командою починається відлік 3 хвилин, упродовж яких, за принципом естафети, дітки мають по черзі зачерпувати пісок з відер пасочкою і бігти до столу, куди вони мають їх викладати (гарною фігуркою). Перемагає та команда, яка за 3 хвилини зробить більше пасочок на столі (тобто поставить в піч найбільше пасок). Важливо у цьому конкурсі оцінювати зовнішній вигляд пасочок — якщо деякі з них геть розвалені — вони не зараховуються!!!
Ведуча: Ну все ніби… Писанки розфарбували, пасочки спекли… А тепер ми будемо ті пасочки їсти! Жартую!!! 🙂 Тепер, ми з вами будемо бавитись у ту гру, в яку бавились ще сотні років тому наші пращури — «Чия писанка найміцніша»! Скільки тільки не вигадували всяких хитрощів, аби чиясь писанка була найміцнішою… Робили писанки дерева, видаючи їх за справжні, з глини… Але в нас все буде по-чесному, адже писанки, якими ми будемо битися — ви тільки що на очах в один одного розмалювали! Отже, візьміть кожен саме свою писанку і станьте всі півколом. Зараз я рахівничкою визначу того хто буде бити першим, і того, кого будуть бити першим.
У нас багато діточок,
На святі Великоднім.
Всі наробили писанок,
Щоб битись одне з одним!
Тож досить всім на це чекати
ТИ — будеш першим бій тримати. (дитинка виходить на центр)
ТИ — будеш першим ударяти!!! (інша дитинка виходить до першої).
Конкурс 3
«Бій на писанках»
Правила прості. Всі по черзі виходять до того, чию писанку треба бити. Якщо їх писанка лопається — вони відходять. Якщо залишається цілою — стають на місце того, кого б’ють. І так до останнього. Битися треба «носиком» яєчка в «носик». Перемагає непошкоджена писанка.
Ведуча:
За традицією українського народу, свято Великодня неможливе без «розговіння». Пост закінчився і всі можуть їсти все що захочуть. Отже всіх батьків і діточок я запрошую до столу на справжні паски з чаєм, а писанки у нас вже є, і в деяких, навіть, надколоті для чищення. Смачного! Христос Воскрес!
Сценарій свята «Великодня» для дошкільників старших груп, Сценарій Свята Великодня для дошкільнят, Сценарій свята Великодня в старшій групі, Сценарій Великодня для старшої групи, Сценарій свята Великодня для дітей, Сценарій Великодня для дітей 5-6 років, Сценарій свята в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Сценарії свят