Прибирання у будинку за фен-шуй
Давнє вчення фен-шуй стверджує: прибирання у будинку — не просто боротьба з пилом, сміттям і мотлохом. Всякий раз разом із чистотою і порядком в наше житло проникають нові потоки благотворної енергії «Ци», а разом із нею — здоров’я, достаток і особисте щастя.
Комусь фен-шуй здається магією, пов’язаною з деякими таємничими ритуалами і порадами з розставляння статуеток і символів. Насправді це планомірна робота з енергіями природи. Наслідуючи основні правила прибирання будинку, ми змінюємо своє життя на кращу сторону, а ігноруючи їх — притягуємо до себе проблеми.
Прибирання повинне робитися у декілька етапів.
Розлучаємося з непотрібними речами
Практично у будь-якому будинку з часом накопичуються речі, якими хазяї довгий час не користуються. Від них потрібно позбавлятися: всяка річ повинна працювати, інакше вона перешкоджає руху потоків благотворної енергії і погіршує тим самим атмосферу в житлі і сім’ї.
Перетворювати свій дім на сховище побутового «баласту» (зайвого посуду або меблів, обридлого або не відповідного за розміром одягу, старих дитячих іграшок) не можна ще й тому, що новим, необхідним в даний момент речам потрібен енергетично вільний простір. Якщо його немає, ви ще довго мріятимете, наприклад, про нову пральну машину, не маючи можливості її купити. Але ледве ви позбавитеся від «баласту», життя обов’язково дасть вам такий шанс. Не даремно майстри фен-шуй говорять: перш ніж прийде щось нове, повинно піти щось старе.
Роздайте або продайте все, чим давно не користуєтеся. Те, що зламалося, відремонтуйте і пустіть в справу — або віднесіть на смітник. Стоптані тапочки в передпокої, які ніхто не носить, теж відправте у сміття (пропонувати їх гостям — не лише непристойно, але і енергетично шкідливо!) для сміття. Ну а якщо річ просто дорога вам як пам’ять, відведіть їй гідне місце у будинку.
Перевірте все: шафи, полиці, антресолі. Так, засмічений передпокій — причина нескінченних простудних захворювань, що переслідують мешканців будинку. А заставлений речами балкон перегороджує шлях благотворної енергії, яка намагається потрапити у ваш будинок через вікно. Крім того, переобтяжений балкон або лоджія символізують страх перед змінами. Звільніть його — і життя стане набагато спокійніше і гармонійніше.
Не забудьте заглянути і під ліжко: напевно там є коробки, яких там категорично не повинно бути. Вони заважають організму відновлюватися і перекривають рух потоку сексуальної енергії подружжя.
У багатьох будинках є бібліотеки. За фен-шуй скупчення книг в одному місці — не самий гарний варіант: утворюється застій енергії.
Але вихід є. Частіше переставляйте книги з місця на місце, витирайте з них пил. Час від часу відкривайте і перегортайте. До речі, надлишок побутової техніки у будинку теж не сприяє добробуту його мешканців. Якщо є можливість, змінить декілька агрегатів на багатофункціональний прилад — наприклад, мультивку.
Розлучаючись з річчю, подумки подякуйте її за те, що вона була вам корисною.
Очищаємо будинок від пилу
Простір звільнений — тепер можна приступати до очищення будинку від бруду і пилу. Зверніть увагу: в запорошених приміщеннях люди почувають себе некомфортно, відразу навалюються лінь, втома і дратівливість. Тому до прибирання треба відноситися з усією відповідальністю.
Робити її слід на спадаючому місяці, тоді інформаційний негатив і забруднення легше покидають свої «насиджені» місця. Для природи це природний цикл очищення, вона немов робить видих звільняючись від усього непотрібного. Особливо сприятливе прибирання в сонячний день.
Віником краще не зловживати: пил підніматиметься вгору, а кожна порошинка — це енергетичне сміття. В ідеалі спочатку треба скористатися пилососом. При цьому краще віддати перевагу моделям без мішка для збору пилу, щоб прилад не став накопичувачем бруду — і у фізичному, і в енергетичному плані. Аква-фильтр — прекрасне рішення, він не дасть пилу підійматися в повітря. Якщо ж у вас найпростіша модель пилососа, відразу викидайте зібраний пил. А перш ніж пилососити, посипте килими і підлогу невеликою кількістю звичайної солі, вона збере на себе інформаційне сміття.
Якщо все-таки треба підмести, зробіть це за допомогою злегка зволоженої швабри, акуратно, щоб не піднімати пил. Не тягніть сміття від кутів до центру — інакше чекайте сварок в сім’ї. Не метіть у напрямку до вхідних дверей, щоб не зжени достаток, — це слід робити у бік кухні, символізуючої сімейне вогнище і благополуччя.
Вимийте люстри і бра — вони втілюють ваші перспективи. Потім — вікна, двері, сантехніку, пороги, полу і так далі. У воду для миття підлоги можна також додати сіль; не зайвими будуть і декілька крапель ефірної олії герані, апельсина або ванілі — вони очистять приміщення на інформаційному рівні.
Відро для сміття повинне мати кришку. Виносьте його щодня, але до заходу сонця. Стежте за чистотою відра, інакше воно швидко перетвориться на джерело негативних енергій.
Чи все у будинку справно?
Окрім чистоти, у будинку все повинно бути в справному стані: ніяких лампочок, що згоріли, і розеток, що вивалилися, зламаних кранів і зливних бачків. У санвузлі шторку для ванни завжди засмикуйте після миття, кришку унітазу закривайте — це допоможе уникнути витоку позитивної енергії через зливні отвори.
Висохлі квіти — джерело негативної енергії. Позбавтеся від них скоріше. А здорові рослини регулярно очищайте від пилу і сухих листочків.
Правильний настрій для прибирання
Дуже важливий момент: будь-які маніпуляції у будинку — прибирання, перестановка меблів і інше — повинні проводитися у гарному настрої. Адже, торкаючись до предметів, стін, дверей, ми повідомляємо їм порцію своєї енергії. Якщо вона позитивна, то стреси, конфлікти і образи незабаром покинуть вашу сім’ю. Створити відповідний настрій під час прибирання допоможе оптимістична музика, яка викликає у вас душевний підйом.
А після прибирання вимкніть музику і продзвоніть усі кімнати китайськими дзвіночками, рухаючись від порогу за годинниковою стрілкою. У кожному кутку слід трохи затриматися, щоб «вигнати» негатив, який скупчився.
Провітрювання
Нарешті, прибирання закінчене. Тепер будинок потрібно провітрити, щоб з нього видуло залишки шкідливої інформації. Відкрийте всі вікна або кватирки і залиште на півгодини. Після цього ще раз продзвоніть будинок дзвіночками, щоб зарядити житло позитивною енергією.
Але й це ще не все. Завершуючий етап прибирання за фен-шуй — обкурювання. Його роблять за допомогою благовонних паличок, ароматичних свічок або сухої трави ялівцю. Можна зробити це і за допомогою аромолампи, крапнувши в неї декілька крапель натуральної ефірної олії сосни, ладану, сандала.