Магія часу: від правил поводження з годинником до пісочного годинника в якості талісмана
Кожна людина підвладна часу. Він біжить, немов скакун арабської породи, залишаючи нам лише жалкування за життям, що занадто швидко змінюється, то ліниво і сонно плентається, примушуючи нас терпіти очікуванням і нудьгою.
Здавна люди прагнули «приручити» час за допомогою різних хитромудрих механізмів. Спочатку це були прості зарубки і вузлики, що відлічують минулі дні, потім з’явився сонячний, водяний, вогняний і пісочний годинник, а ще пізніше — механічні і електронні, якими ми користуємося до цього дня.
Відтоді годинник так міцно увійшов до нашого побуту, що неможливо навіть уявити, як можна жити без них. А ми і не живемо — годинник оточує нас всюди. Знаходячись на вулиці, оглядіться. Напевно вам на очі потраплять які-небудь хронометри. Але годинник — не просто інструмент для виміру часу. Вчення фен-шуй запевняє, що годинники — це прекрасні провідники різних енергій. Тому вони здатні впливати на долі людей.
Правила поводження з годинником за фен-шуй
Важливо, щоб годинник у будинку був правильно розташований. Але не менш важливо і те, який саме годинник у вас є. Так, наприклад, найбільший вплив на життя людини робить механічний годинник з циферблатом. У цьому плані електронний годинник помітно слабкіше.
Оскільки годинник має власну енергетику, поводитися з ним необхідно обережно.
Зламані, з пошкодженим корпусом або потрісканим склом вироб краще відразу викинути. Згідно феншуй, навіть від найдорожчих серцю і гаманцю хронометрів слідує не замислюючись позбавлятися. В принципі, це стосується будь-якої речі. Пам’ятайте, зіпсовані і непотрібні предмети як магніти притягують в житлі негативну енергетику і поширюють її навколо себе.
Якщо годинник раптом зупинився, необхідно якнайскоріше полагодити їх. Адже час, що зупинився, гальмує настання у вашому житті чогось гарного. Взагалі годинник, який несподівано припинив свій хід, як настінний, так і наручний обіцяють своєму хазяїну великі неприємності: невдачі на роботі й у власному житті, проблеми із здоров’ям, емоційний застій.
У тому місці, де зупинився годинник, життя дійсно завмирає, причому іноді не у переносному розумінні, а в прямому. Є над чим подумати: є випадки, коли при смерті людини всі годинники в його будинку припиняли свій хід. Більше того — часто можна почути, що потім, скільки б їх не заводили, йти знову вони не хочуть. Символіка годинника як деякого містичного механізму, що відлічує час людського життя, виникла неспроста.
Проте не засмучуйтеся, якщо у вас раптом зупинився годинник — це зовсім не означає, що з вами станеться щось погане. Люди генерують електромагнітні хвилі і тому впливають на годинникові механізми. Відбуватися це може з різних причин: приміром, із-за сильного емоційного сплеску. Так що просто відремонтуйте річ і не думайте про погане. Якщо ж годинник зупинився і не хоче знову йти, хоча і батарея, і сам їх механізм в порядку, то викиньте їх без сумніву і жалю. Зберігання їх у будинку пов’язане з різними проблемами.
Сім’я може стикатися з різними проблемами, якщо всі годинники в домі показуватимуть різний час. В цьому випадку велика вірогідність нерозуміння серед домочадців і, відповідно, їх сварок. Крім того, годинник не повинен ні відставати, ні поспішати: вони завжди повинні показувати точний час.
До речі, з уявлення про те, що годинник тісно пов’язаний з енергетикою людини і буквально відлічує хвилини його життя, виникла прикмета, що забороняє дарувати їх. Це повір’я прийшло до нас із Китаю, де такий презент вважається запрошенням на похорони. У нас же принесений в дар годинник обіцяє розлуку і зменшує життя їх одержувачеві. Теж саме стосується і наручного годинника: будильники і настінний годинник (тільки якщо вони без зозулі) дарувати дозволяється.
Втім, сьогодні заборона на дарування будь-якого годинника все частіше ігнорується і піддається критиці. Ну а ті, хто все ще вірить в цю негативну прикмету, але від отримання в подарунок годинника відмовлятися не хоче, взяли на озброєння маленьку хитрість. Як і у випадку з іншими предметами, які нібито не можна дарувати, вони просто дають тому, хто вручив їм такий презент, одну або кілька монет. Таким чином подарунок символічно відкуповується, і негативна прикмета не спрацьовує.
Пісочний годинник як талісман
Попри те, що такими хронометрами вже давно ніхто не користується з метою виміру часу, їх нерідко можна побачити на полицях магазинів. А річ у тім, що пісочний годинник вважається прекрасним елементом декору, здатним у будь-який інтер’єр привнести особливі нотки. Але це не лише стильний аксесуар для будинку, а й справжнісінький талісман.
Пісочний годинник має навіть більшу силу, ніж їх механічні альтернативи. Оскільки пісок в такому годиннику знаходиться в постійному видимому русі, вони здатні управляти сприятливою енергією Ци, накопичуючи її і поширюючи навколо себе, символізуючи постійну безповоротну втечу часу у вигляді вислизаючих піщинок, постійно нагадують про цінність кожної секунди життя. Вони вчать правильно розподіляти такий дорогоцінний час і не витрачати його на нісенітницю.
Розміщувати пісочний годинник майстри фен-шуй рекомендують там, де енергія Ци із-за надмірної активності швидко витрачається: в кабінеті, офісі, дитячій кімнаті, спортивному куточку. Цей талісман також можна розташувати, незалежно від призначення кімнати, в північно-східній зоні, що відповідає за накопичення мудрості і знань. Можна розмістити їх і в зоні кар’єри — на півночі.
Що стосується зовнішнього вигляду пісочного годинника, то найбільш ефективними вони будуть в обрамленні дерева. Поєднання дерева і землі, втілене в піску, значно посилить дію талісмана. Обираючи годинник, як і будь-який інший предмет для будинку або особистого використання, належить орієнтуватися в першу чергу на особисті відчуття і передчуття.