Коли Православна Пасха (Великдень) в 2016 році?

Коли Православна Пасха (Великдень) в 2016 році?

Щорічно в тисячах храмів по всьому світу лунає дзвін, сповіщаючи про те, що наступила Пасха (Великдень). Оскільки дата святкування Воскресіння Христового щороку змінюється, то краще дізнатися заздалегідь, якого числа буде православна Пасха в 2016 році, щоб таким чином правильно до неї підготуватися.

Оскільки православні християни користуються Юліанським календарем, тому дата, коли настає Великдень, розраховується за так званим «старим стилем». Зазвичай, дата святкування Пасхи розраховується на багато років і навіть десятиліть вперед. Тому для того, щоб прості люди могли зорієнтуватися, наприклад, коли буде православна Пасха 2016 (Великдень), православна церква заздалегідь складає літургійні календарі та таблиці із зазначенням церковних свят. Для віруючих це свято — символ перемоги життя над смертю, початку нового просвітленого шляху.
І все ж таки, якого числа відзначається Пасха в 2016 році — дата святкування, за всіма розрахунками припадає на 1 травня, а святковий (світлий) тиждень випадає відповідно на період з 2 по 8 травня. Перед Світлим воскресінням з 14 березня по 30 квітня віруючим належить витримати Великий піст. У православ’ї він відрізняється строгістю порівняно з католицьким, в тому числі в частині вживання тваринної їжі.

А в останній четвер, перед Великоднем, який називається «чистим», слід зайнятися прибиранням, розмальовуванням крашанок, випіканням пасок і т. д. Ці продукти освячуються в церкві у Велику Суботу, а безпосередньо на Великдень 2016 року, їх можна буде з’їсти.

Коли Православна Пасха (Великдень) в 2016 році?

Повернутися на сторінку Все про Новий рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *