Коли Масляна в 2017 році в Україні?

Коли Масляна в 2017 році в Україні?

Питання, коли буде Масляна в 2017 році в Україні, є дуже поширеним, і ми спробуємо відповісти на нього. Свято Масляної розпочинається 20 лютого і триватиме цілий тиждень — до 26 лютого. Ще одна назва Масляної — Сирна седмиця, тому що в цей тиждень, православні готуються до Великого посту, який почнеться після Масниці.

Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи, коли поклонялися Сонцю. Свято, за традицією, відзначалося в період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, проте традиція святкувати Масляну залишилася. Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час, так як Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.

Одна з традицій Масляної — поїдання млинців. При цьому у святковий тиждень православним забороняється їсти м’ясо, але можна їсти рибу, яйця, молочні продукти. За повір’ям, чим яскравіше і цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік. На Масляну в 2017 році, як і раніше, будуть спалювати опудало масниці, яке роблять з соломи і вдягають у перший день святкового тижня, а в останній день його спалюють.

Масляна в Україні в 2017 році буде поділятися на два періоди: вузьку Масляну і Широку. Вузька Масниця триває з понеділка по середу, в цей час дозволялося працювати, а от з четверга починається Широка Масляна, коли всі роботи закінчувалися.

Коли Масляна в 2017 році в Україні?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *