Коли Масляна в 2016 році в Україні?

Коли Масляна в 2016 році в Україні?

Оскільки питання, коли буде Масляна в 2016 році в Україні і якого числа, є дуже поширеним і актуальним, то ми спробуємо відповісти на нього. Отже, це свято починається 7 березня і триватиме воно цілий тиждень, до 13 березня. Ще одна назва Масляної — Сирна седмиця, так як в ці дні, православні готуються до Великого посту, який починається після Масниці.
Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи, тоді поклонялися Сонцю. Свято, за традицією, відзначалося в період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася. Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час, так як Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.
Хотілося б відзначити, що Масляна 2016, яка буде відзначатися в Україні з 7.03 по 13.03, завжди святкувалася з розмахом. Одна з традицій Масляної — поїдання млинців. При цьому у святковий тиждень православним забороняється їсти м’ясо, але ще можна їсти рибу, яйця, молочні продукти. За повір’ям, чим яскравіше і цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік. На Масляну в 2016 році, як і раніше, будуть спалювати опудало масниці, яке роблять з соломи і вдягають у перший день святкового тижня, а в останній день його спалюють.


Масляна в Україні в 2016 році буде поділятися на два періоди: вузьку Масляну і Широку. Вузька Масниця триває з понеділка по середу, в цей час дозволялося працювати, а от з четверга починається Широка Масляна, коли всі роботи закінчувалися.

Коли Масляна в 2016 році в Україні?

Повернутися на сторінку Все про Новий рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *