Коли Масляна в 2015 році в Україні? Дата і традиції свята Масляної

Коли Масляна в 2015 році в Україні? Дата і традиції свята Масляної

Щороку свято Масляної в Україні проходить в різний час, і як відомо, дата святкування якої в першу чергу залежить від Великого посту, початок якого також щорічно зміщується в залежності від дати Великодня.

А якого числа, запитаєте Ви, буде святкуватися Масляна в 2015 році в Україні — дата свята згідно православного календаря на 2015 рік припадає на період з 16-го по 22 лютого. Триватиме Масляний тиждень, як і належить “правильному” тижню – 7 днів, з понеділка по неділю. А вже на наступний день (тобто 23 лютого) настане Великий піст 2015, який в свою чергу також прив’язаний до дати святкування Великодня.

За традицією в Україні, в Масляний тиждень люди проводжають зиму і обрядами зустрічають весну, як відомо, кожен день цього святкового тижня має свою назву. Хоча обряди свята і мають язичницьке коріння, проте зараз це все ж православне свято. Згідно традиції, Масляна 2015 порадує нас традиційним блюдом – млинцями, крім цього протягом тижня дозволяється їсти молочні продукти, рибу та вершкове масло, від чого і з’явилася назва ” Масляна “.

Тим, хто хоче зустрічати прихід язичницької Масляної, так як це робили наші предки до прийняття християнства, слід звернути свою увагу на сонячний календар, а саме на Весняне рівнодення. Саме момент настання астрономічної весни (зараз це 20 або 21 березня) і є дата приходу давньослов’янської Масляної.

Якого числа очікується в Україні Масляна в 2015 році ми розібралися.

Коли Масляна в 2015 році в Україні? Дата і традиції свята Масляної

Повернутись на сторінку Все про Новий рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *