Календар професійних свят в Україні в 2015 році. Професійні свята в Україні в 2015 році

Календар професійних свят в Україні в 2015 році. Професійні свята в Україні в 2015 році

 

СІЧЕНЬ

нд 25 січня
День студента (Тетянин день)
Так сталося, що саме в Тетянин день, 12 січня 1755 року, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ «Про заснування Московського університету» і 12 (25) січня стало офіційним університетським днем.

пн 26 січня
Міжнародний день митника
Саме 26 січня було вирішено відмічати це свято, оскільки цього дня в 1957 році в столиці Бельгії місті Брюсселі почала свою роботу перша сесія Ради митної співпраці.

День працівника контрольно-ревізійної служби України
26 січня 1993 був підписаний Закон «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». Відтоді 26 січня святкується як «День працівника контрольно-ревізійної служби України».

чт 29 січня
День пожежної охорони
Професію пожежників можна назвати по-справжньому героїчною, адже пожежники щодня рятують життя людей і не лише з вогню.

сб 31 січня
Міжнародний день ювеліра
Професія ювеліра — одна з найдавніших, адже прикрашати себе люди любили завжди.

ЛЮТИЙ

пт 6 лютого
Міжнародний день бармена
День бармена відзначається 6 лютого в день святого Аманда і став у багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.

пн 9 лютого
Міжнародний день стоматолога
Відмічати День стоматолога 9 лютого, в день Святої Аполонії має вагомі причини, перша серед яких — це напрочуд привабливий образ Аполонії, що дійшов до нас через віки.

сб 14 лютого
День комп’ютерника
14 лютого — День комп’ютерника. Саме цього дня в 1946 році був запущений перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC.

 

БЕРЕЗЕНЬ

Вт 3 березня
Всесвітній день письменника
Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного Пен-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 р. Пен-клуб був заснований в 1921 році.

пн 9 березня
Міжнародний день ди-джея (World DJ Day)
World DJ Day — це не лише офіційне свято, але і важлива благодійна подія, яка проводиться від імені міжнародної клубної індустрії з 2002 року.

сб 14 березня
День землевпорядника
Друга субота березня
Розвиток суспільства у всі часи був пов’язаний із землею, яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом громадського багатства.

нд 15 березня
День працівників ЖЕК
Третя неділя березня
Наше сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи цих багатофункціональних служб.

День планетаріїв
Найближче неділя до дня весняного рівнодення
Це свято і має європейські «корені», уперше воно було проведено в Італії в 1990 році за ініціативою Асоціації італійських планетаріїв.

ср 18 березня
День працівника податкової і митної служби України
Президент України 11.10.2013 підписав Указ «Про День працівника податкової і митної служби України», згідно з яким професійне свято в Україні відзначається щорічно 18 березня.

сб 21 березня
Міжнародний день лялькаря
Ідея відмічати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Дживада Золфагарихо (Іран).

Всесвітній день поезії
У 1999 році на 30-ій сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відмічати Всесвітній день поезії 21 березня.

нд 22 березня
День таксиста
22 березня таксисти усіх країн святкують своє професійне свято — День таксиста.

пн 23 березня
Всесвітній день метеорології
Щороку, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології. У 1950 році саме цього дня набула чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації.

ср 25 березня
День Служби безпеки України
25 березня 1992 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Службу безпеки України», цей день з 2001 року згідно з Указом Президента № 193/2001 відзначається як День Служби безпеки України (СБУ).

чт 26 березня
День внутрішніх військ МВС України
День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня — в день прийняття Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».

пт 27 березня
Міжнародний день театру
Міжнародний день театру встановлений в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ).

 

КВІТЕНЬ

сб 4 квітня
Міжнародний день Інтернету
Міжнародний день Інтернету в деякому роді — свято для усіх нас. Більше того, вже одинадцятий рік день Інтернету святкується у багатьох країнах після того, як Папа Іоанн Павло II дав свою санкцію.

День веб-майстра
4 квітня відмічають своє професійне свято веб-розробники, верстальники, веб-дизайнери й інші фахівці, так чи інакше пов’язані з веб-розробкою. Веб-майстер — це сполучна ланка між високими технологіями і бізнесом.

нд 5 квітня
День геолога
Перша неділя квітня
Указом Президента України від 07.02.1995 № 110/95 в Україні встановлено професійне свято працівників геології, геодезії і картографії — День геолога, який відзначається щорічно в першу неділю квітня.

нд 12 квітня
День працівників ракетно-космічної галузі України
12 квітня — день початку епохи пілотованих космічних польотів — загальне свято, що сполучає минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.

Всесвітній день авіації і космонавтики
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації і космонавтики».

вт 14 квітня
День ДАІ МВС України
14 квітня 1997 року Кабінет Міністрів затвердив Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ.

ср 15 квітня
День співробітників кримінального розшуку України
15 квітня 1919 року Декретом Раднаркому України була утворена секція судово-кримінального розшуку.

сб 18
квітня День довкілля
Третя субота квітня
День довкілля відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

Міжнародний день пам’ятників і історичних місць
Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

ср 22 квітня
Міжнародний день секретаря
Остання середа повного тижня квітня
Міжнародний день секретаря (Formerly Secretaries Day) почали відмічати з 1952 року в США. Цей день проходить у рамках, також традиційною, що стала, в США, тижня професійних адміністративних працівників (Administrative Professionals Week).

чт 23 квітня
Міжнародний день астрономії
День, коли місяць має фазу поблизу 1-ої чверті, доводиться на інтервал з середини квітня до середини травня
Це свято народилося в Америці в 1973 році і об’єднало усіх справжніх любителів астрономії.

Всеукраїнський день психолога
Часто говорять, що психологія — це наука про душу, з якої виключено дослідження душі. Психологія відповідає на питання про те, чому людина поводиться так чи інакше.

Вт 28 квітня
Всесвітній день охорони праці
Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб притягнути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Уперше він відзначався в 2003 році.

ср 29 квітня
Міжнародний день танцю
Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.

 

ТРАВЕНЬ

нд 3 травня
Всесвітній день свободи друку
«Свобода слова недосяжна без свободи духу«, — вважав революціонер і письменник Олександр Іванович Герцен (1812-1870).

чт 7 травня
День радіо
7 травня — професійне свято працівників усіх галузей зв’язку. За радянських часів це неофіційне свято відзначалося на високому рівні.

Вт 12 травня
Всесвітній день медичних сестер
12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

сб 16 травня
День науки
Третя субота травня
У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки — День науки. Він встановлений Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.

нд 17 травня
Всеукраїнський день працівників культури
Третя неділя травня
Українська культура, одна з небагатьох, якій вдалося вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту.

Всесвітній день інформаційного співтовариства
27 березня 2006 Генеральна Асамблея ООН ухвалила Резолюцію, в якій проголосила 17 травня, — Всесвітнім Днем інформаційного суспільства.

пн 18 травня
Міжнародний день музеїв
18 травня музейні працівники всього світу відмічають своє професійне свято.

ср 20 травня
День банківських працівників
Цим святом держава підкреслює важливу роль банківської системи і значний вклад банківських працівників в розвиток економіки України і забезпечення її фінансової стабільності.

Всесвітній день метролога
Всесвітній день метрології (World Metrology Day) щорічно відзначається 20 травня. День вибраний в ознаменування підписання 20 травня 1875 року в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції, знаменитої «Метричній Конвенції».

нд 24 травня
День кадровика
У будь-якій, навіть самій невеликій компанії, є працівник, що відповідає за роботу з персоналом, а у великих структурах — це цілі відділи, що налічують десяток, а то і більше, людей.

пн 25 травня
День філолога
Філологія — область знання, що вивчає письмові тексти і на основі їх змістовного, мовного і стилістичного аналізу, — історію і суть духовної культури цього суспільства.

чт 28 травня
День прикордонника
«Встановити професійне свято — День прикордонника, який відзначатиметься щорічно 28 травня« (Указ Президента №431 від 21.05.2003).

пт 29 травня
Міжнародний день миротворців
У 2002 році Генеральна Асамблея оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертвуванню і самовідданості миротворців, що несуть службу по всьому світу.

сб 30 травня
День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження
Остання субота травня
День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 563/99, від 25.05.99 р.) щорічно в останню суботу травня.

нд 31 травня
День хіміка
Остання неділя травня
Професійне свято працівників хімічної і нафтохімічної промисловості — День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994. Він відзначається щорічно в останню неділю травня.

 

ЧЕРВЕНЬ

чт 4 червня
День господарських судів України
4 червня 1991 року Верховною Радою України був ухвалений Закон № 1142 — XII «Про арбітражний суд» (а 6 листопада 1991 року — Арбітражний процесуальний кодекс України, який набув чинності з 1 березня 1992 року). Відтоді 4 червня і вважається днем створення господарських (арбітражних) судів України.

пт 5 червня
Всесвітній день охорони довкілля
Цей день являється для Організації Об’єднаних Націй одним з основних засобів притягнути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і дії.

сб 6 червня
День журналіста України
День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня — в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році в Міжнародну федерацію журналістів. (Указ Президента України від 25.05.1994 № 251/94).

нд 7 червня
День працівників водного господарства України
Перша неділя червня
Указом Президента України від 18 березня 2003 року в Україні встановлено професійне свято — День працівників водного господарства, який відзначається щорічно в першу неділю червня.

День працівників місцевої промисловості
Перша неділя червня
День працівників місцевої промисловості відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 726/2002, від 20.08.02 р.) щорічно в першу неділю червня.

пт 12 червня
День працівника фондового ринку
Віктор Ющенко з метою прискорення проведення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки на Україні оголосив 12 червня Днем працівника фондового ринку.

нд 14 червня
День працівників легкої промисловості
Друга неділя червня
Це свято, існуюче вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 р. «Про святкові і пам’ятні дні».

чт 18 червня
День дільничного інспектора міліції
У 2004 році наказом Міністра внутрішніх справ України день 18 червня був офіційно затверджений Днем дільничного інспектора міліції.

нд 21 червня
День медичного працівника
Третя неділя червня
Святкування Дня медичного працівника в третю неділю червня закріплене Указом Президента України № 281/94 від 03.06.1994.

Вт 23 червня
День державної служби
День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в день державної служби Організації Об’єднаних Націй, згідно з Указом Президента № 291/2003.

сб 27 червня
Всесвітній день рибальства
Всесвітній день рибальства відзначається щорічно з 1985 року. Свято встановлене рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в липні 1984 р. в Римі.

 

ЛИПЕНЬ

ср 1 липня
День архітектора України
В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відмічати щорічно 1 липня, — у Всесвітній день архітектури».

День слідчого
Цього дня своє професійне свято відмічають усі слідчі України.

чт 2 липня
Міжнародний день спортивного журналіста
Спорт у всі часи був і залишається тією об’єднуючою силою, що об’єднує не лише окремих людей, але і цілі країни й континенти.

сб 4 липня
День судового експерта
Президент Віктор Ющенко 10 червня 2009 року підписав указ про введення в Україні нового професійного свята — Дня судового експерта.

нд 5 липня
День Військ Протиповітряної оборони України
Перша неділя липня
Це свято було встановлене Указом Президента України № 602/97 за заслуги Військ ППО в забезпеченні обороноздатності держави.

День флоту України
Перша неділя липня
У президентському указі № 259 від 18.11.2008 говориться: «Встановити в Україні професійне свято працівників морського і річкового флоту і військовослужбовок Військово-морських Сил Збройних Сил України — День флоту України, який відмічати щорічно в першу неділю липня». З тієї пори цивільний і військовий флот знову стали відмічати свої професійні свята разом.

нд 12 липня
День рибалки
Друга неділя липня
В Україні професійне свято працівників рибного господарства — День рибалки відзначається щорічно в другу неділю липня згідно з Указом Президента № 464/95 від 22.06.1995.

День фотографа
День фотографа за традицією відзначається 12 липня — це день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії.

чт 16 липня
День бухгалтера України
Дата свята вибрана не випадково — цього дня в 1999 році був ухвалений Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

пт 17 липня
День етнографа
Професійне свято представників різних етнографічних шкіл, введений на честь дня народження етнографа і мандрівника М. М. Миклухи-Маклая.

нд 19 липня
День працівників металургійної і гірничодобувної промисловості
Третя неділя липня
В Україні День металурга відзначається як професійне свято працівників металургійної і гірничодобувної промисловості.

пн 20 липня
Міжнародний день шахіста
Вже багато років, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відмічають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ — Всесвітньої шахової федерації (заснована в 1924 р.).

нд 26 липня
День працівників торгівлі
Остання неділя липня
Це професійне свято торкається тих, хто безпосередньо зайнятий у сфері торгівлі і ресторанного господарства.

День парашутиста
26 липня 1930 року група радянських льотчиків-парашутистів на чолі з Мухортовим уперше вчинила під Воронежем серію стрибків з літаків. Ця подія започаткувала масовий розвиток парашутизму в СРСР.

Вт 28 липня
День PR-спеціаліста
Зовсім нещодавно державне визнання вивело зв’язки з громадськістю з розряду тіньових професій. «Піар» набув статусу такого ж необхідного інструменту, як маркетинг, реклама та інші напрями діяльності організації, сприяючі розвитку бізнесу.

пт 31 липня
День системного адміністратора
Остання п’ятниця липня
У останню п’ятницю липня адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз, поштових систем, програмних комплексів і інші «бійці невидимого фронту» відмічають своє професійне свято.

 

СЕРПЕНЬ

сб 1 серпня
День інкасатора
Інкасатори відмічають сьогодні своє професійне свято. Від цих людей багато в чому залежить надійність і безпека грошових коштів і матеріальних цінностей.

нд 2 серпня
День аеромобільних військ України
2 серпня в Україні відзначається День аеромобільних військ. Свято було встановлене Указом Президента України № 937/99 в 1999 році.

сб 8 серпня
День військ зв’язку України
День військ зв’язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента від 01.02.2000 № 154/2000.

нд 9 серпня
День працівників ветеринарної медицини
Друга неділя серпня
Складність і багатогранність завдань сучасної ветеринарії полягає в необхідності захисту тварин від різних хвороб.

День будівельника
Друга неділя серпня
Цього дня відзначається професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів.

сб 15 серпня
День археолога
Слово «археологія» уперше спожите Платоном в значенні «Історія минулих часів».

ср 19 серпня
День пасічника
День пасічника — професійне свято бджолярів — в Україні почали відмічати з 1997 року.

сб 29 серпня
День авіації України
Остання субота серпня
Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту — День авіації святкується в останню суботу серпня.

День Далекобійника
Остання субота серпня
Щорічно в останню суботу серпня тисячі водіїв відмічають своє професійне свято — свято Завойовників доріг.

нд 30 серпня
День шахтаря
Остання неділя серпня
В останню неділю серпня відзначається професійне свято шахтарів — найнебезпечнішої «мирної» професії.

 

ВЕРЕСЕНЬ

нд 6 вересня
День підприємця
Перша неділя вересня
В першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця.

пн 7 вересня
День військового розвідника
У Міністерстві оборони України 7 вересня щорічно відзначається День військової розвідки України.

вт 8 вересня
Міжнародний день солідарності журналістів
Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists’ Solidarity) був заснований в 1958 році у Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів.

ср 9 вересня
День тестувальника
9 вересня 1945 року, ученими Гарвардського університету, офіційно був зареєстрований перший в історії баг.

День дизайнера-графіка
9 вересня в СНД — День дизайнера-графіка. Свято заснували в 2005 році — в п’ятидесятирічний ювілей Володимира Чайки — самого титулованого російськомовного дизайнера-графіка, лауреата десятків міжнародних і вітчизняних конкурсів.

сб 12 вересня
День фізичної культури і спорту
Друга субота вересня
Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні доводиться на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 роки № 340/94).

День українського кіно
Друга субота вересня
Професійне свято працівників кінематографії — День українського кіно — встановлене Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно в другу суботу вересня.

нд 13 вересня
День танкіста
Друга неділя вересня
Це професійне свято є одним з найбільш шанованих святкових днів у військах.

День програміста
256-й день року
Програмування поєднує в собі елементи мистецтва, науки, математики і інженерії. У ширшому сенсі, програмування — процес створення програм, тобто розробка програмного забезпечення.

День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості
Друга неділя вересня
День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості відзначається в Україні щорічно в другу неділю вересня, згідно з Указом Президента від 12.08.1993 № 302/93.

ср 16 вересня
День HR-менеджера
Третя середа вересня
День HR-менеджера святкується усіма професіоналами в області управління персоналу і відзначається в країнах СНД в третю середу вересня.

чт 17 вересня
День рятувальника України
Професійне свято усіх співробітників Міністерства надзвичайних ситуацій України.

сб 19 вересня
День винахідника і раціоналізатора
Третя субота вересня
Щорічно, в третю суботу вересня в Україні відмічають День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.

День фармацевтичного працівника
Третя субота вересня
День фармацевтичного працівника встановлений Указом Президента України № 1128/99 від 07.09.1999.

нд 20 вересня
День працівника лісу
Третя неділя вересня
День працівника лісу — професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної і целюлозно-паперової промисловості.

День рекрутера
20 вересня 2001 року декілька кадрових агентств з Білорусії, Грузії, Росії, Киргизстану, Казахстану і України заснували і вперше відмітили День рекрутера.

нд 27 вересня
Всесвітній день туризму
Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році.

День вихователя і усіх дошкільних працівників
Ідея цього нового загальнонаціонального свята — допомогти суспільству звернути більше уваги на дитячий сад і на дошкільне дитинство в цілому.

День машинобудівника
Четверта неділя вересня
Дата професійного свята працівників машинобудування і приладобудування закріплена Указом Президента України № 361/93 від 08.09.1993.

ср 30 вересня
Міжнародний день перекладача
У 1991 році Міжнародна Федерація Перекладачів (FIT) проголосила День святого Ієроніма, що традиційно вважається покровителем перекладачів — Міжнародним днем перекладачів.

Всеукраїнський день бібліотек
Всеукраїнський День бібліотек відзначається 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 №471/98.

 

ЖОВТЕНЬ

чт 1 жовтня
Міжнародний день музики
Міжнародний день музики заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним з ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.

День ветерана
За ініціативою ООН 1 жовтня у всьому світі відзначається як Міжнародний день осіб похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

сб 3 жовтня
Створення всесвітньої федерації профспілок
Всесвітня Федерація Профспілок (ВФП). Заснована в 1945 р. Об’єднує національні профцентри 81 країни, загальна чисельність понад 213 млн. осіб (1992).

нд 4 жовтня
День вчителя
Перша неділя жовтня
Професійне свято усіх працівників сфери освіти.

пн 5 жовтня
Міжнародний день лікаря
Перший понеділок жовтня
Професійний день працівників охорони здоров’я відзначається по перших понеділках жовтня за ініціативою ВООЗ ООН як день солідарності і активних дій лікарів всього світу.

Всесвітній День архітектора
Перший понеділок жовтня
Свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня.

чт 8 жовтня
День юриста України
День юриста з’явився в календарі України за Указом Президента №1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке об’єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

пт 9 жовтня
Всесвітній день пошти
Всесвітній день пошти — один з міжнародних днів, що відмічаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Проводиться за рішенням XIV конгресу Всесвітнього союзу поштовиків в день створення союзу в 1974 р.

День рієлтора
День рієлтора щорічно, починаючи з 2000 року, відзначається 9 жовтня. Професія рієлтора в Україні, зважаючи на її неофіційне визнання, зафіксоване в переліку професій, все ще відноситься до розряду екзотичних.

сб 10 жовтня
День працівників стандартизації і метрології
День працівників стандартизації і метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.

нд 11 жовтня
День художника
Друга неділя жовтня
День художника відзначається в Україні щорічно в другу неділю жовтня згідно з Указом Президента № 1132/98 від 9 жовтня 1998 року.

День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби
Друга неділя жовтня
Указом Президента від 5 жовтня 2004 року (№ 1178/2004) в Україні встановлено професійне свято — День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби.

пн 12 жовтня
День кадрового працівника
Цього дня в 1918 році рішенням Народного комісаріату юстиції була прийнята Інструкція «Про організацію радянської робітничо-селянської міліції».

ср 14 жовтня
День українського козацтва
Зародження і формування української народності сталося в XII — XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, що входило раніше до складу Київської Русі (IX — XII ст.).

чт 15 жовтня
Міжнародний день кредитних спілок
Третій четвер жовтня
Міжнародний день кредитних спілок відзначається щорічно з 1948 року кожен третій четвер жовтня.

пт 16 жовтня
День Шефа (День Боса)
У 1958 році американська секретарка Патріція Хароскі запропонувала нове свято — День Шефа.

Всесвітній день анестезіолога
Анестезія — втрата чутливості нервів. Штучна анестезія застосовується для знеболення при хірургічних операціях. Розрізняють загальну, місцеву і спинномозкову анестезію.

сб 17 жовтня
День працівників целюлозно-паперової промисловості
Третя субота жовтня
День працівників целюлозно-паперової промисловості нове свято, затверджене Віктором Ющенком в жовтні 2008 року. Свято відзначається щорічно в третю суботу жовтня.

нд 18 жовтня
День працівників харчової промисловості
Третя неділя жовтня
День працівників харчової промисловості відзначається щорічно в третю неділя жовтня відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 № 714/95.

Вт 20 жовтня
Міжнародний день авіадиспетчера
20 жовтня 1961 року в Амстердамі була створена Міжнародна федерація асоціацій авіаційних диспетчерів. Ця подія стала такою значимою віхою в історії розвитку повітряного транспорту, що стало основою для виникнення нового професійного свята, приуроченого до його дати, — Міжнародного дня авіадиспетчера.

пт 23 жовтня
День працівників реклами (День рекламіста)
«Реклама — двигун прогресу«, — так говорив незабутній Остап Бендер. Тобто 23 жовтня — професійне свято найпрогресивніших людей!

нд 25 жовтня
День автомобіліста
Остання неділя жовтня
З 1993 року відповідно до Указу Президента № 452/93 в Україні почали відмічати День автомобіліста, а не просто День водія.

День маркетолога
Престижна і гідна того, щоб гордитися нею, професія, без кого у наш час не може працювати жодна серйозна компанія. Звичайно ж, йдеться про маркетологів.

чт 29 жовтня
День працівників служби позавідомчої охорони
29 жовтня 1952 року Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про використання в промисловості, будівництві і інших галузях народного господарства працівників, що вивільняються з охорони, і заходах по поліпшенню справи організації охорони господарських об’єктів міністерств і відомств».

 

ЛИСТОПАД

нд 1 листопада
День працівника соціальної сфери
Перша неділя листопада
У першу неділю листопада на Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відмічають День працівника соціальної сфери.

Міжнародний день проектного менеджера
Професійне свято цього дня відзначається проектними менеджерами, головним завданням яких є послідовно і надійно збудувати процес організації робіт по виконанню конкретного проекту.

вт 3 листопада
День ракетних військ і артилерії
3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії, Збройних Сил України, що входять до складу Сухопутних військ. Це професійне свято встановлене Указом Президента від 31.10.1997.

День інженерних військ
3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року на знак видатних заслуг саперів, ветеранів і воїнів-інженерів України.

ср 4 листопада
День залізничника
4 листопада працівники залізничного транспорту України відмічають своє професійне свято.

нд 8 листопада
Міжнародний день КВК
У 2001 році 8 листопада країна уперше в історії відмітила міжнародний день КВК. Ідея свята була запропонована президентом міжнародного клубу КВН Олександром Масляковим.

пн 9 листопада
День української писемності і мови
Це свято було встановлене указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

сб 14 листопада
Міжнародний день логопеда
14 листопада світ святкує Міжнародний день логопеда — професійне свято представників однієї з найбільш важливих соціальних професій.

нд 15 листопада
День працівників сільського господарства
Третя неділя листопада
Від стану справ в сільськогосподарській галузі безпосередньо залежить економічна незалежність країни, добробут її громадян, здоров’я нації.

Всесвітній день географічних інформаційних систем
За ініціативою ряду великих американських компаній і організацій (Національне географічне товариство, USGS, Sun Microsystems, Hewlett — Packard, ESRI та ін.) було вирішено щорічно відмічати День ГІС.

пн 16 листопада
День працівників радіо, телебачення і зв’язку України
День працівників радіо, телебачення і зв’язку встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.

вт 17 листопада
Міжнародний день студента
Міжнародний день студентів встановлений 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, в пам’ять чеських студентів-патріотів.

чт 19 листопада
Міжнародний день філософії
Третій четвер листопада
Міжнародний день філософії проводиться в третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference).

День склороба
Щорічно 19 листопада в Україні відзначається професійне свято працівників скляної промисловості — День склороба.

День працівників гідрометеорологічної служби
19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби, встановлений Указом Президента України від 11 березня 2003 роки №208/2003.

сб 21 листопада
Всесвітній день телебачення
17 грудня 1996 року Генеральна Асамблея проголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення в ознаменування дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об’єднаних Націй.

 

ГРУДЕНЬ

Вт 1 грудня
День працівників прокуратури
Враховуючи роль органів прокуратури в зміцненні законності і захисту прав людини, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято — День прокуратури.

сб 5 грудня
День працівників статистики
5 грудня в Україні відзначається День працівників статистики, професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.

нд 6 грудня
День Збройних Сил України
День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

пн 7 грудня
День місцевого самоврядування в Україні
Це професійне свято усіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Міжнародний день цивільної авіації
6 грудня 1996 року Генеральна Асамблея проголосила 7 грудня Міжнародним днем цивільної авіації.

сб 12 грудня
День сухопутних військ України
Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято — День Сухопутних військ України, який відзначається щорічно 12 грудня.

нд 13 грудня
Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення
Друга неділя грудня
До теми дитячого телебачення немає байдужих тому, що усі ми — вихідці з дитинства. Святкову дату оголосили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Канні в квітні 1994 року.

пн 14 грудня
День ліквідатора
14 грудня в Україні відзначається День вшановування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (відоміший, як День ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році.

Вт 15 грудня
День працівників суду
15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято — День працівників суду.

чт 17 грудня
День працівника державної виконавчої служби
Згідно з Указом Президента від 22.07.2009 р. N 569/2009, 17 грудня відзначається День працівника державної виконавчої служби.

сб 19 грудня
День адвокатури
У грудні 2002 Президент України підписав Указ № 1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята — Дня адвокатури, яка покликана захищати права і представляти законні інтереси громадян.

нд 20 грудня
День міліції
Дата професійного свята встановлена Указом Президента від 17.11.1992 № 567/92.

вт 22 грудня
День дипломатичної служби України
Цього дня в Україні щорічно відзначається День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента від 21.11.05 № 1639/2005.

День енергетика
Щорічно 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика.

чт 24 грудня
День працівників архівних установ України
24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України.

Календар професійних свят в Україні в 2015 році. Професійні свята в Україні в 2015 році

Повернутись на сторінку Все про Новий рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *