Бонсай за фен-шуй

Бонсай за фен-шуй

Мистецтво вирощування карликових дерев бонсай прийшло до нас зі сходу. І бонсай — це не просто екзотична дивина, а, з точки зору фен-шуй, енергетично сильний об’єкт. Адже кожна рослина має потужну енергетику і власне магічне значення.
В середні віки, вслід за китайськими ченцями, в Японію проник бонсай і став невід’ємною частиною японської культури. Це мистецтво створення рослинних шедеврів з матеріалу, що надається живою природою, а також свого роду філософія. Те, що одне деревце вирощувалося до задуманої форми декількома поколіннями, було символом спадкоємності і традиційності. Крім того, бонсай показує три періоди життя, які проходить кожна жива істота: привабливість і свіжість юності, красу зрілості, мудрість старості. Увесь життєвий цикл утілюється в одному мініатюрному дереві.
Недаремно даоська легенда свідчить, що даоси шукали безсмертя за допомогою бонсай, який є символом, що втілює хід життя. Проте пізніше деякі фахівці з фен-шуй, в основному орієнтовані на західних клієнтів, декларували, що не рекомендується тримати бонсай у будинку. Мовляв, ці рослини символізують дуже повільний ріст, що несприятливо. Наскільки вірне подібне твердження? Щоб відповісти на це питання, треба розібратися в суті самого фен-шуй.
Фен-шуй — це зовсім не мистецтво поставити потрібний сувенірчик (жабку або мандаринових каченят) в потрібний кут будинку, як наївно вважає багато хто. Це давня даоська практика символічного освоєння простору. Її мета — пошук сприятливих потоків енергії Ци і їх використання на благо людини. Енергія Ци тече крізь будинки і земельні ділянки у згоді із законами всесвіту, пронизуючи все — людину, об’єкти природи, речі. Ци може створювати гармонійні або негармонійні структури в часі і просторі. За даоською філософією, фен-шуй має одне з найважливіших значень у формуванні долі. Саме накопичення сприятливої енергії Ци і є метою істинного майстра фен-шуй, який займається гармонізацією будинку, — щоб люди, які мешкають там, знаходили в собі сили продовжувати існувати навіть в складних умовах, чекаючи змін на краще.
А тепер повернемося до значення бонсай з точки зору даосизму: він символізує течію життєвого циклу. Даоси були переконані, що за допомогою бонсай можна отримати бажану якість, яку мають дерева, — довголіття. Даоська легенда свідчить, що жив в Китаї імператор, який побажав мати в саду мініатюрну копію своєї імперії, щоб бачити — чим же він володіє, і відчувати повноту влади. Архітектори і садівники створили макет імперії з усіма містами і селами, річками і горами. Саме для цієї копії і були вирощені крихітні дерева — бонсай. Даоси дотримуються погляду, що не обов’язково маніпулювати об’єктами, досить маніпулювати їх копіями.
Отже, що можуть дати маніпуляції з мініатюрними рослинами? Якщо виходити з даоської доктрини — це допоможе обернути їх енергетику на свою користь. Тобто мистецтво бонсай і практика фен-шуй мають схожі цілі: досягти позитивних дій і змін, працюючи з енергетикою. Та й з езотеричної точки зору розвиток усього живого на Землі йде за єдиною системою. Рослини завжди йдуть в ногу з часом, чуйно вловлюючи щонайменші зміни, адже ними рухає природна боротьба за виживання. Кімнатні рослини, що живуть в нашому будинку вже давно, адаптуються, пристосовуються до дії несприятливих за своїми випромінюваннями предметів. Рослини міняють себе, пристосовуються, і по змозі змінюють і ушляхетнюють простір, в якому знаходяться. Не в усіх жителів сучасних мегаполісів є можливість обзавестися власним будинком на природі, проте можна створити мініатюрну модель саду у себе в квартирі за допомогою бонсай.

Значення бонсай згідно фен-шуй

Вирішивши «покликати» бонсай у свій дім, необхідно визначитися з декількома пунктами. По-перше — чи хочете ви вирощувати його самі. І тут не зайвим буде сказати, що це дуже трудомісткий процес, набагато складніший, ніж звичайний клопіт домашнього квітникаря-любителя. Зрозуміло, бонсай, вирощений власними руками, набагато більше відповідає концепціям спадкоємності і довголіття. Але зовсім вже зайнятим людям можна купити готовий бонсай в квітковому магазині. У будь-якому випадку, обираючи бонсай — незалежно від того, чи будете ви ростити його самі або купите, важливо знати символічне значення тих або інших рослин. Тут вибір за вами — замисліться, яка сфера у вас потребує посилення і гармонізації. Шануйте відповідну літературу, «побродіть» в Інтернеті.

Ось приклади найбільш поширених для вирощування в техніці бонсай рослин.

Азалія втілює впевненість і силу. Вона створює у будинку позитивну енергетику. Якщо в сім’ї немає миру, постійно відбуваються сварки із-за дрібниць, азалія допоможе відновити атмосферу любові і розуміння, знайти сили для вирішення складних питань.
Акація символізує безсмертя, а також захист, передбачення, підсвідомість, вона надає людям бадьорість, сприяє медитації, розвитку психічних сил.
Гарденія — рослина любові, дружби і духовності.
Лимон втілює довголіття, любов, здоров’я, очищення, вдачу.
Ялівець має дуже сильні очищаючі властивості, в домашній магії його використовують як захист від пристріту, отже, він здатний енергетично гармонізувати простір.
Сосна символізує духовний розвиток, достаток, процвітання.

За допомогою дерева бонсай можна створити (краще всього — у вітальні) модель садка вашої мрії в мініатюрі, де знайдеться місце і для маленького фонтанчика. Краси і гармонії можна добитися скрізь, навіть у малогармонійному просторі звичайної міської квартири.

Бонсай за фен-шуй

Повернутись на сторінку ФЕН-ШУЙ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.